Menu

O mnie

O mnie...

Nazywam się Emilia Anna Olma. Z sentymentu czasami E. Nowak. Urodziłam  się w Chojnicach,  przeuroczym, małym miasteczku na skraju województwa pomorskiego.
16 lat temu przeprowadziłam się do Bielska- Białej, które traktuję jako przystań w drodze do domu.

Moim głównym zajęciem oprócz wychowywania dzieci i pracy zawodowej jest malarstwo, którym zajmuję się amatorsko oraz szycie. Jest to moja pasja i życie mimo iż wykonuję niezwiązany z malarstwem zawód a szycie pożuciłam na wiele lat po ukończeniu szkoły krawieckiej. Poprzez malowanie staram się przekazać odbiorcom swoją wizję świata – rzeczywistość ziemską przeplatającą się z nadprzyrodzoną. Stąd na moich płótnach możemy oglądać zmysłowe Anioły (przedstawiane jako opiekunowie naszych dusz, przewodnicy i przyjaciele)  stworzenia z legend i baśni, fantastyczne krainy oraz różne zakątki polskiej, jakże pięknej, przyrody. 

Emilkowe gałganki natomiast powstały z myślą o dzieciach, tych małych i tych które tkwią ukryte gdzieś głeboko w dorosłym człowieku. Szmacianki postwały też z potrzeby "robienia czegoś"  z ubrań, szmat, szmateczek które już nie nadają się do noszenia a jednocześnie sentyment nie pozwala ich wyrzuć na śmietnik... I w końcu powstały dlatego, że każdy kiedyś miał, ma lub chce mieć na powrót ukochaną przytulankę, maskotkę lub szmacianą lalę.

To tyle o mnie, zapraszam do galerii :)